• Minister edukacji Barbara Nowacka odwołała wczoraj z funkcji łódzkiego kuratora oświaty Waldemara Flajszera. Pabianiczanin był na stanowisku 3 lata.

  Nowa wojewoda Dorota Ryl wręczyła, w imieniu minister edukacji Barbary Nowackiej, powołanie na stanowisko pełniącego obowiązki kuratora oświaty w naszym województwie Januszowi Brzozowskiemu. Zastąpił on pabianiczanina Waldemara Flajszera, byłego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 i radnego powiatowego.

  Utrata stanowiska przez Flajszera była oczywista od chwili powołania nowego rządu. Zapowiedzi zmian wśród kuratorów oświaty były przedstawiane przez minister zaraz po objęciu przez nią gabinetu.

  Dobiegła końca moja misja na stanowisku łódzkiego kuratora oświaty. Trzy lata spędzone wśród państwa, przyglądając się waszej pracy i podejmowanym inicjatywom, zrealizowanym projektom i często marzeniem, które o krok od spełnienia, było dla mnie niezwykle cenne – mówi Waldemar Flajszer. – Zobaczyłem, jak wielu zależy na polskiej oświacie. Odwiedziłem szkoły, które w krótkim czasie zmieniły się w perełki, miałem okazję uczestniczyć w otwarciu pracowni, boisk, kompleksów sportowych i nowoczesnych stworzonych na miarę XXI wieku obiektów. Widziałem, ile wysiłku wkładają państwo w zapewnienie najmłodszym, przedszkolakom i uczniom, odpowiednich warunków do rozwoju i kształcenia. I jak wiele starań wkładają państwo w tworzenie szkoły, która jest nie tylko drugim domem dla uczniów, ale często także centrum kultury dla lokalnej społeczności. Dziękuję państwu za te spotkania, owocne i inspirujące rozmowy oraz współpracę. Było mi niezwykle miło gościć w waszych szkołach, poznać lokalny patriotyzm, tradycję i na żywo doświadczyć efektów waszej pięknej pracy. Dziękuję samorządowcom, nauczycielom, pracownikom oświaty, uczniom oraz ich rodzicom. Życzę, by w naszych pięknych szkołach i przedszkolach dzieci były zawsze bezpieczne i szczęśliwe.

  Nowy kurator oświaty był dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Łodzi. Ukończył studia magisterskie na kierunku matematyka o specjalności metod numerycznych i programowania na Uniwersytecie Łódzkim. Jest również absolwentem podyplomowych studiów z ochrony danych osobowych na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Janusz Brzozowski obowiązki pełnić będzie do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

  foto: zbiory własne, Łódzki Urząd Wojewódzki

  Udostępnij