• “Miłość, miłość w Pabianicach”, chciałoby się zanucić. Gwiazdą tegorocznego Finału WOŚP w naszym mieście będzie nie kto inny, a Sławomir.

  Poznajemy coraz więcej szczegółów 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pabianicach. W trakcie dzisiejszej (10 stycznia) konferencji prasowej nasz sztab przedstawił m.in. oficjalny plakat i gwiazdę imprezy.

  Na plakatach promujących Finał jest przepiękny i przystojny Sławomir. To on będzie gwiazdą naszego koncertu – poinformował w trakcie dzisiejszego spotkania z mediami Michał Pietrzak, szef sztabu WOŚP Pabianice.

  Orkiestra w naszym mieście ruszyła już miesiąc temu. 14 grudnia odbyły się pierwsze przesłuchania muzyków na finałowy koncert. Wygrał je łódzki zespół grający alternatywnego/hard rocka Matching Rebels. Kolejne przesłuchania już jutro (11 stycznia) o godz. 18.00 w klubie bilardowym Mariańska. Zagra Komora, Wydział Diagnostyki i  Hellrose. Wejściówką jest wrzut do WOŚP-owej puszki.

  W sobotę, 20 stycznia, o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury wystawiony zostanie spektakl pt. “Krambambula”, w którym zagrają aktorzy z teatru DlaNiepoznaki. Wejście to znów wrzutka do orkiestrowej puszki. 

  WOŚP-owy weekend rozpocznie się, podobnie jak rok temu, meczem piłki nożnej między sztabowcami a przyjaciółmi Orkiestry. Rozegrany zostanie w piątek, 26 stycznia. Po nim turniej. Tego samego dnia w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbędą się aukcje “PrzydaSię”. 

  W tym roku po raz pierwszy zagra z nami oficjalnie Loft74. Tam w piątek odbędzie się koncert zespołu Heima – przekazał szef pabianickiej Orkiestry. 

  W sobotę, 27 stycznia, pabianiczanie będą mogli wziąć udział w parkrunie i festynie „Dzieci Dzieciom”. Na terenie Centrum Handlowego “Echo” stanie moto-wioska z pokazami pożarnictwa czy wystawą maluchów i motocykli. W klubie bilardowym Mariańska zagra zespół punkrockowy Kuśka Brothers.

  W finałową niedzielę, 28 stycznia, na Lewitynie tradycyjne morsowanie i Bieg “Policz się z cukrzycą”. Tych, którzy mają poczucie humoru, sztab zaprasza do udziału w turnieju siatkówki plażowej. Drużyny zagrają w śmiesznych przebraniach.

  Tego samego dnia minifinał w pasażu Centrum Handlowego “Tkalnia”. W planie m.in. panele dyskusyjne z psychologiem, występy taneczne lokalnych zespołów i dużo muzyki. Będzie także można przebadać się pod okiem lekarzy.

  Na głównej scenie, która ponownie stanie na parkingu “Tkalni”, pabianiczan rozgrzewać będzie gwiazda wieczoru, czyli Sławomir. Muzyk i aktor najbardziej znany jest z utworu “Miłość w Zakopanem”. 

  Oprócz tego wiele ciekawych aukcji, zarówno on-line, jak i w realu. W czasie finałowego koncertu odbędzie się licytacja złotego serduszka wykonanego we Włoszech przez firmę Och!. Pod młotek pójdzie również jedna z 20 wyprodukowanych na WOŚP płytek ceramicznych firmy Paradyż.

  „Światełko do nieba” znów przybierze formę pokazu laserowego połączonego z ogniem.

  W tym roku bardzo chcemy postawić na interakcję z mieszkańcami. Dlatego stworzyliśmy grupę na facebooku, która zrzesza sympatyków z całego powiatu, WOŚP-omaniaków, wolontariuszy. Już teraz jest tam ponad 300 osób. Pokazujcie tam swoje zdjęcia, udostępniajcie, ile udało wam się zebrać, jakie macie przebrania. Chcemy was zobaczyć, usłyszeć, poznać – powiedział Krzysztof Kalwas, członek sztabu.

  Informacje o wydarzeniach związanych z Finałem WOŚP są publikowane na facebookowej stronie pabianickiego sztabu: https://www.facebook.com/wosppabianice\

  foto: red.

  Udostępnij