• Wspólne działania funkcjonariuszy z Poddębic i Łasku przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o umyślne potrącenie policjanta, a także czynną napaść na łaskich funkcjonariuszy i zniszczenie siekierą radiowozu.

  6 stycznia w Poddębicach przy ulicy Łódzkiej młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj, funkcjonariusz ruchu drogowego tamtejszej komendy policji, około godz. 23.15 podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie dostosował się do poleceń wydawanych przez funkcjonariusza. Przyspieszył, uderzył w funkcjonariusza, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

  Współpatrolowiec udzielił pierwszej pomocy koledze, wezwał na miejsce pogotowie i powiadomił dyżurnego. Potrącony policjant w stanie ciężkim trafił do jednego z łódzkich szpitali, gdzie do dziś walczy o życie.

  Mundurowi z wydziału kryminalnego poddębickiej jednostki oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podjęli czynności mające na celu odnalezienie sprawcy potrącenia. Kilka godzin po zdarzeniu dyżurny łaskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w Kwiatkowicach płonie pojazd, który mógł uczestniczyć w opisywanym wcześniej zdarzeniu.Wstępne ustalenia wskazywały, że jest to pojazd marki Skoda Fabia, którego właścicielem jest mieszkaniec powiatu pabianickiego. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.

  Wszystko wskazywało, że skoda została umyślnie podpalona, a jej właściciel oddalił się przed przybyciem mundurowych. Około 23.50 na jednym z duktów leśnych łascy funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Gdy policjanci podjęli próbę interwencji, mężczyzna stał się agresywny i dopuścił się czynnej napaści oraz uszkodził siekierą radiowóz. 40-latek został obezwładniony i zatrzymany.

  Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu przez Prokuraturę Rejonową w Łasku zarzutu usiłowania zabójstwa. Jest to przestępstwo zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

  10 stycznia decyzją Sądu Rejonowego w Łasku podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał także zarzut czynnej napaści na dwóch innych funkcjonariuszy policji i zniszczenia radiowozu.

  PS. Cały czas trwa zbiórka krwi na rzecz młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja. Dodatkowo została uruchomiona zrzutka na pokrycie kosztów rehabilitacji rannego policjanta: https://zrzutka.pl/z/sobierajkrzysztof.

  foto: policja

  Udostępnij