• Zima wcale nie przeszkadza biegaczom pabianickiego Azymutu w szlifowaniu formy.

W styczniowy weekend zarówno sekcja lekkoatletyczna Azymutu, jak i sekcja biegów na orientację nie próżnowała.

W sobotę siedmiu młodych adeptów Królowej Sportu wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 i U14, które odbyły się w łódzkiej hali RKS. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowała się w nich Helena Luniak, która w biegu na 600 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 1:53:03. Słowa uznania i gratulacje należą się też pozostałej szóstce, która dzielnie walczyła na dystansie 60, 300 i 600 metrów.

„Orientaliści” – jak co miesiąc – zameldowali się w lesie łagiewnickim na „Popularnych Zawodach na Orientację” i jak zwykle zajęli wiele miejsc w TOP 3. Pierwsze miejsce wywalczyli Mariusz Pabich, a także Marta Mazur i Łukasz Łubisz. Na drugim miejscu uplasowali się: Julia Krempińska, Matylda Mazur, Marika Kozuń, Samuel Lorenc i Adam Gąsiorowski. Na trzecim: Kaja Młynarczyk i Katarzyna Konc.

W niedzielę ekipa Azymutu stawiła się na Łódzkich Biegach Górskich, szlifując formę do biegów eliminacyjnych na mistrzostwa Europy i Świata.