• Kino TOMI w Pabianicach zaprasza na przegląd filmów docenionych przez Akademię podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Spośród nagrodzonych tytułów zostały wyłonione trzy i są to: „Strefa interesów”, „Biedne istoty”, „20 dni w Mariupolu”.

  „STREFA INTERESÓW” („The Zone of Interest”)
  reż. Jonathan Glazer

  „Strefa interesów” to produkcja brytyjsko-polsko-amerykańska. Zdjęcia zostały zrealizowane w całości w Polsce, a w ekipie pracowało ponad 100 polskich filmowców. Film został nagrodzony Oscarem za: Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Dźwięk.

  Opis filmu:

  Komendant obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau Rudolf Höss i jego żona Hedwiga próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu.

  Lista seansów „Strefy interesów”: https://kinotomi.pl/repertuar?movie=1356

  „BIEDNE ISTOTY” („Poor Things”)
  reż. Yorgos Lanthimos

  Jest to uwspółcześniona wariacja na temat opowieści o Frankensteinie. W rolach głównych Emma Stone, Willem Dafoe i Mark Ruffalo. Film został doceniony w kategoriach: Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, Najlepsza Charakteryzacja i Fryzury, Najlepsza Scenografia i Najlepsze Kostiumy.

  Opis filmu:

  Bella Baxter zostaje przywrócona do życia przez ekscentrycznego naukowca. Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna.

  Lista seansów „Biednych istot”: https://kinotomi.pl/repertuar?movie=1354

  „20 DNI W MARIUPOLU” („20 dniv v Mariupoli”)
  reż. Mstyslav Chernov

  Film trudny, ale potrzebny. Ukraiński reżyser uchwycił obraz ludzkiej tragedii związanej z początkiem agresji Rosji na Ukrainę. Film został nagrodzony w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. „Jestem pierwszym reżyserem, który to mówi odbierając nagrodę” mówił Chernov podczas gali „ale wolałbym nigdy nie nakręcić tego filmu”.

  Opis filmu:

  Wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji – zapis zagłady Mariupola z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który do końca pozostał w oblężonym mieście.

  Lista seansów „20 dni w Mariupolu”: https://kinotomi.pl/repertuar?movie=1355

  Bilety są już dostępne w kasie kina oraz online.

  Udostępnij