• 14 marca liczba Pi obchodziła swoje święto. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14.

  W tym roku w Szkole Podstawowej nr 5 również obchodzono to ważne święto.

  – Co roku obchodzimy dzień poświęcony liczbie Pi, które jest bardzo lubiane w naszej szkole.  Dokładamy wszelkich starań, aby atrakcyjnie obchodzić święto tej wyjątkowej liczby – powiedziała Katarzyna Nowacka, matematyczka w SP 5, która wraz z innymi nauczycielami organizowała wydarzenie.

  Nie inaczej było tym razem. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach matematycznych. Z  prezentacji multimedialnych dowiedzieli się: co kryje się pod pojęciem „liczba pi”, gdzie i kto ją odkrył, skąd pochodzi jej nazwa.

  Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty i krzyżówki z liczbą Pi. Julia Kimla z 5b zaprezentowała nawet dzwoneczek z okolicznościowym motywem.

  – Najwięcej emocji wzbudziły jednak zawody matematyczne. Czas rozwiązywania działań to trzy minuty i czternaście sekund – dodała matematyczka.

  Wszystkie dzieła autorstwa wychowanków SP 5 dedykowane liczbie Pi można teraz podziwiać w łączniku oraz na korytarzach szkoły.

  foto: Ol.

  Udostępnij