• W najbliższą niedzielę (17 marca) w MOK-u miało odbyć się spotkanie z kandydatami na prezydenta Pabianic, którzy wystartują w wiosennych wyborach samorządowych. Organizatorem spotkania jest Komitet Obrony Demokracji z Januszem Nagieckim na czele. Debata stoi jednak pod znakiem zapytania. Powód? Na debatę zaproszono tylko trzy komitety wyborcze zamiast pięciu. Pominięto KWW Prawa i Sprawiedliwości oraz KWW Pabjanie. Zaproszenia otrzymali natomiast: Komitet Wyborczy Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza, KWW Projekt Pabianice oraz KWW Teraz Pabianice.

  Wczoraj w tej sprawie oświadczenie złożył KWW Projekt Pabianice:

  Uważamy, że u podstaw demokracji leży wolność słowa oraz pluralizm w debacie publicznej, dlatego w związku ze zbliżającym się Wysłuchaniem Obywatelskim zaplanowanym na niedzielne popołudnie (17.03.2024), apelujemy do organizatorów, Komitetu Obrony Demokracji, o zaproszenie na wydarzenie wszystkich komitetów startujących w trwającej kampanii samorządowej: Pabjanie, KWW Teraz Pabianice, Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza, KWW Prawo i Sprawiedliwość Waldemara Flajszera oraz oraz KWW Projekt Pabianice”.

  Dzisiaj natomiast oświadczenie w tej sprawie wydali: Adam Marczak, szef sztabu wyborczego KWW Koalicja dla Pabianic Grzegorza Mackiewicza, oraz pełnomocnik komitetu Tomasz Stefaniak.

  – Janusz Nagiecki zaprosił do dyskusji komitet Grzegorza Mackiewicza. Oprócz nas zaprosił jeszcze tylko dwa kluby zamiast wszystkich, które się zgłosiły do wyborów. Uważamy, że dobrze jest, kiedy w takim poglądowym briefingu wezmą udział wszystkie kluby, żeby mieszkańcy mogli poznać poglądy wszystkich kandydatów na prezydenta, a ich jest pięciu. Dlatego ze smutkiem musimy powiedzieć, że nie weźmiemy udziału w jutrzejszej wybranej tylko dla niektórych dyskusji na temat najważniejszych problemów Pabianic – powiedział Tomasz Stefaniak.

  Głos zabrał również Adam Marczak. Dodał, że debata jest świętem demokracji i powinna dotyczyć wszystkich.

  – My jako Koalicja dla Pabianic jesteśmy gotowi w każdej chwili do debaty, jak i również pan prezydent Grzegorz Mackiewicz jest chętny usiąść do merytorycznych rozmów, aby przedstawić to, co się wydarzyło do tej pory, jak i również to, co mamy w zamiarach na następne pięć lat, o ile pabianiczanie zaufają nam i wybiorą nas na następną kadencję.

  Adam Marczak i Tomasz Stefaniak zaapelowali, żeby zorganizować debatę ze wszystkimi kandydatami na prezydenta Pabianic, twierdząc, że formuła jest najtrafniejsza wtedy, kiedy spotykają się wszyscy kandydaci.

  Udostępnij