• News will be here
 • Urokliwa Grabia wymaga odpowiedniej oprawy. Jej okolice w gminie Dobroń zostały właśnie uprzątnięte ze śmieci.

  W sobotnie przedpołudnie (13 kwietnia) druhowie i druhny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Dobroniu i w Ldzaniu, przy dużym wsparciu najmłodszych strażaków z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej, udali się z workami w okolice miejscowości Talar. To właśnie tam przepływająca obok zabytkowego, drewnianego młyna rzeka tworzy wyjątkowo urokliwy klimat, który przyciąga liczne rzesze turystów.

  Uczestnicy sobotniej akcji spisali się na medal. Sprzątanie Grabi zakończyło się sukcesem. Najlepszym tego dowodem są pękate worki śmieci. W ich uprzątnięcie angażuje się gmina Dobroń.

  Bardzo cieszy mnie ta pożyteczna inicjatywa przyznaje Robert Jarzębak, wójt gminy Dobroń. Tym bardziej że do akcji sprzątania doliny Grabi z chęcią włączają się nie tylko dorośli, ale też dzieci. To właśnie najmłodsza społeczność naszych jednostek stanowić będzie o przyszłości ochotniczej straży pożarnej w naszej gminie. Wszystkim uczestnikom akcji należą się ogromne słowa podziękowania.

  foto: Inga Cieplucha

  Udostępnij