• Było już na wnuczka, na policjanta, rehabilitanta, elektryka. Teraz złodzieje okradają starsze osoby, podając się za pracowników administracji. Pod pretekstem „awarii wody” dokonują przestępstw na szkodę starszych, samotnych ludzi.

     Przestrogą niech będzie historia 84-letniej pabianiczanki, która padła ofiarą perfidnych złodziei. 17 lipca w godzinach dopołudniowych do mieszkania starszej pani przyszli kobieta i mężczyzna.

    – Para poinformowała, że są pracownikami administracji i muszą sprawdzić stan rur kanalizacyjnych. Po południu miała być rzekoma przerwa w dostawie wody. Poprosili więc gospodynię, aby poszła do łazienki i nalała wodę do wanny – opowiada rzecznik policji Joanna Szczęsna.

    W tym czasie oszustka stała w drzwiach łazienki i zagadywała starszą panią rozmową. Mężczyzna plądrował szafki. Pabianiczanka straciła w ten sposób kilkaset złotych. O tym, że padła ofiarą przestępstwa, zorientowała się dopiero po wyjściu złodziei.

    Policjanci apelują o czujność i rozwagę. Każdy, kto zetknie się z opisanym wyżej sposobem działania przestępców, powinien powiadomić o tym natychmiast policję, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

    Udostępnij