• W kolejnych już derbach powiatu na poziomie II ligi szczypiorniaka spotkali się odwieczni rywale z Pabianic i Konstantynowa Łódzkiego.

Oba zespoły rywalizują ze sobą od lat, a składy drużyn przenikają się wzajemnie. Tym razem naprzeciwko siebie stanęły lider rozgrywek (Pabiks Pabianice) i czwarta drużyna ligowej tabeli (Włókniarz Konstantynów). I o ile różnica lokat w tabeli jest mało przekonywająca, o tyle zdobycz punktowa przed meczem zdecydowanie przemawiała na korzyść gospodarzy (Pabiks 24 pkt., Włókniarz 10 pkt.). Różnica punktowa znalazła odzwierciedlenie w niedzielnej konfrontacji.

Pabiks miał zdecydowaną przewagę, od początkowych minut prowadząc 4:0, a gościom tylko dwa razy udało się doprowadzić do remisu w 21. (7:7) i 23. minucie (8:8). Jeszcze przed przerwą zespół Sebastiana Rajcherta zyskał pięciobramkową przewagę, a klasą dla siebie był Mariusz Kuśmierczyk, który zdobył 9 goli (w tym 5 z rzutów karnych).

Po przerwie wciąż lepsi gospodarze, a ich najlepszy strzelec Kuśmierczyk wyśrubował ligowy rekord do 18 bramek w meczu.

SPR PABiKS Impact Pabianice – KKS Włókniarz Konstantynów 35:24 (13:8)

Pabiks: Biernat, Sańpruch, Kuśmierczyk 18, Skowroński 5, Witczak 2, Bilichowski 2, Kozak 2, Gościłowicz 2, Laskowski 1, Pietrzykowski 1, Nowicki, Mielczarek, Cieślak, Przybylski.

Włókniarz: Brański, Stępień 7, B. Borsiak 4, M. Borsiak 4, Jencz 2, Yanushkiewich 2, Lux 2, Zajc 1, Kubiak 1, Okulski 1, Zajkiewicz 1, Pietrzykowski.