• News will be here
 • W sobotę, 5 września, od godziny 10.00 na stadionie Włókniarza rozegrano cztery mecze piłki nożnej, podczas których trwała zbiórka pieniędzy dla Norberta Bieleckiego, zawodnika Włókniarza Pabianice, pilnie potrzebującego pomocy i wsparcia. 10-latek walczy z białaczką limfatyczną.

  Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 10.00. Włókniarz (rocznik 2004) rozegrał spotkanie z Kolejarzem Łódź, pokonując rywala 9:1. W drugim spotkaniu Włókniarz (rocznik 2008) musiał uznać wyższość rywali, przegrywając z Zawiszą Rzgów 1:7. Piłkarze z rocznika 2008 rozegrali jeszcze jedno spotkanie. Tym razem z Pogonią Rogów. Wygrali 3:0. O godzinie 17.00 rozpoczął się mecz w okręgówce. Zieloni podejmowali KS II Kutno. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Ostatecznie Włókniarz wygrał 2:0, odnosząc siódme zwycięstwo z rzędu.

  Po pierwszej połowie meczu ligi okręgowej rozpoczęła się licytacja gadżetów piłkarskich i klubowych. Poprowadzili ją Jacek Włodarczewski i Jacek Zarzycki.

  Dwa zestawy Włókniarza wylicytowano po 150 złotych. Koszulka Mariusza Jabłońskiego z autografem oraz rękawice bramkarskie z autografem wychowanka Włókniarza Pabianice oraz długoletniego zawodnika pierwszego zespołu, a obecnie trenera bramkarzy łódzkiego Widzewa poszły odpowiednio za 300 i 400 złotych. Wylicytował je Daniel Pawłowski, prezes Orła Piątkowisko.

  Piłka brazuca z podpisami mistrzów Polski w futsalu BTS REKORD Bielsko-Biała – przekazana przez Mariusza Adamczyka – poszła za 100 złotych.

  Za najwyższą kwotę (500 złotych) wylicytowano koszulkę z autografem Marka Dziuby, medalisty mistrzostw świata, strzelca jednej bramki w reprezentacji. Marek Dziuba rozegrał 53 mecze w reprezentacji Polski, a koszulka pochodzi z jednego z meczu Orłów Kazimierza Górskiego. Koszulkę wylicytowali wspólnie przedstawiciele władz miasta i powiatu Krzysztof Rąkowski i Łukasz Stencel.

  – Warto pomagać. Ta koszulka długo jednak w naszych rękach nie pozostanie. Chcemy ją przekazać na kolejny szczytny cel. Jeżeli w międzyczasie jakiś lokalny się nie pojawi, to na pewno przekażemy ją na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy powiedział Łukasz Stencel.

  Koszulka reprezentacji Polski – przekazana przez prezesa ŁZPN Adama Kaźmierczaka 300 zł.

  Rękawice bramkarskie z autografem Wojciecha Pawłowskiego, byłego bramkarza Udinese Calcio, a obecnie Widzewa Łódź. Rękawice pochodzą z sezonu 2019/2020, w których został wywalczony awans Widzewa do I ligi 200 zł.

  Koszulka Pogoni Szczecin 200 zł.

  Koszulka Włókniarza Pabianice z podpisami zawodników pierwszego zespołu 200 zł.

  Koszulka reprezentanta Polski Kamila Grosickiego 300 zł.

  Piłka do siatkówki z autografami mistrzów świata, ufundowana przez młodego piłkarza ŁKS-u Franka Zgodę z bratem Olkiem 200 zł.

  Kwota zebrana podczas sobotniej akcji to: 9200 zł. Najwyższą sumę (1600 zł) przekazali piłkarze Włókniarza Pabianice po wygranym meczu z Kutnem.

  Udostępnij