• 4 i 5 września w Białej Podlaskiej odbyły się 37. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U23. Prawo startu mieli zawodnicy z roczników 2000, 1999 i 1998 oczywiście po spełnieniu normy wynikowej. Do zawodów zakwalifikowano 370 zawodników.

    W pierwszym dniu zawodów na dystansie 3000 m z przeszkodami wystartowała zawodniczka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik (1999r.). Kinga w imponującym stylu zwyciężyła, wbiegając na metę z przewagą ponad 100 metrów nad następną zawodniczką – Patrycją Surowiec. Na swym koronnym dystansie ustanowiła nowy rekord życiowy 10:26,52.

    W drugim dniu zawodów w biegu na 5000 metrów Kinga z czasem 17:51,87 uplasowała się na III miejscu, zdobywając brązowy medal.

    Jest to duży sukces reprezentantki Pabianic. W ubiegłym roku w mistrzostwach Polski U23 zdobyła tylko jeden medal – brązowy na 3000 m z przeszkodami. W tym roku wróciła z dwoma medalami. Dzięki jej medalom klub został sklasyfikowany w punktacji medalowej na 15. miejscu w Polsce, wyprzedając kluby z ogromnym tradycjami lekkoatletycznymi, np. WKS Śląsk Wrocław.

    – Sukces cieszy tym bardziej, że został osiągnięty po przebrnięciu przez ogromne perypetie zdrowotne Kingi. W końcu czerwca na pięć tygodni została wyłączona z treningu biegowego. Weszła ponownie w trening pięć tygodni przed zawodami. Nie było już czasu na starty na bieżni. Biegi na mistrzostwach Polski to były jej pierwsze biegi na bieżni w tym sezonie. Uzyskane rezultaty świadczą o jej dużych możliwościach mówi trener Jerzy Woźniak.

    Udostępnij