• Zgierz gościł zapaśników na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w stylu wolnym. Pabianice reprezentowało 12 zawodników PTC, którzy zdobyli sześć medali i zwyciężyli w klasyfikacji klubowej.

    Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Borys Miszczak w kategorii 85 kg, który w walce finałowej pokonał klubowego kolegę Adama Cichałę. Brązowe medale wywalczyli: Franciszek Gross (57 kg), Kamil Buldecki (62 kg), Olivier Maksymowicz (76 kg) i Hubert Szczech (76 kg). O medale brązowe walczyło jeszcze dwóch zawodników PTC – Franciszek Tokarczyk i Adrian Drzewiecki. Niestety, przegrali swoje pojedynki i zajęli V miejsca.

    W zawodach walczyło jeszcze czterech pabianiczan: Gracjan Adamiec, Szymon Zaremba, Tomek Olejniczak i Julek Jagusiak, którzy zajęli miejsca poza pierwszą piątką.

    – Był to trudny sprawdzian w stylu wolnym, ponieważ najczęściej startujemy w stylu klasycznym – mówi zadowolony z występu swoich zawodników trener Grzegorz Szyszka. – Wystartowaliśmy na zawodach w Zgierzu dlatego, by poznać zawodników ze stylu wolnego, którzy szykują się do startu 24 października w Pabianicach w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w stylu klasycznym.

    Udostępnij