• Szykują się nowe, zdecydowanie wyższe stawki za śmieci komunalne…

    Na sesji w trakcie sprawozdania o ważniejszych informacjach i zarządzeniach prezydent Grzegorz Mackiewicz poinformował obecnych o wysokim skoku cen za odpady komunalne.

    – To co powiem nie będzie ani miłe, ani radosne. Otworzyliśmy właśnie przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w naszym mieście. Wpłynęła jedna oferta od EkoRegionu – zaczął złowrogo Grzegorz Mackiewicz. – Cena zaproponowana za odbiór odpadów na najbliższe 10 miesięcy to 15 mln 396 tys. złotych, czyli 1,5 mln złotych miesięcznie. Przestajemy być zieloną wyspą w regionie, jeśli chodzi o koszty odpadów. Ceny bardzo mocno poszybują w górę. Mam wrażenie, że i do EkoRegionu, niestety, dotarła polityka, w związku z tym będziemy prosili o  szczegółowe przeliczenie tej stawki. Tym bardziej że kondycja EkoRegionu jest bardzo dobra i nie widzę powodów do tak drastycznego podnoszenia opłat. Kwota jest o 2 miliony złotych większa niż się spodziewaliśmy…

    Według wyliczeń prezydenta, w 2020 roku cena śmieci za tonę wynosiła 500 złotych. W pierwszych tygodniach 2021 roku liczyła już 600 złotych, a propozycja, która wpłynęła teraz i obowiązywać miałaby od marca, opiewa na 800 złotych! 

    Udostępnij