• Policja w Łodzi podsumowała pierwszy miesiąc wakacji.

    Od 24 czerwca do 31 lipca na terenie województwa łódzkiego doszło do 2759 kolizji drogowych. Nie zabrakło, niestety, tragicznych zdarzeń – 293 wypadki, w których zginęły 22 osoby, a 363 zostały ranne.

    Funkcjonariusze podczas licznych kontroli wyeliminowali z ruchu 714 kierujących pod wpływem alkoholu.

    – Mimo że pierwszy miesiąc wakacji okazał się bezpieczniejszy pod względem ilości wypadków niż w roku ubiegłym, odnotowano spadek ich liczby o 5 wypadków, osób rannych o 19 mniej, to, niestety, ich skutki w postaci ofiar śmiertelnych wzrosły o 5 osób – wylicza mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka z łódzkiej policji i dodaje: – Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość niedostosowana do warunków drogowych, jak i nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. 

    Pomimo podejmowanych wielu działań profilaktycznych i edukacyjnych w zakresie „Niechronionych” uczestników ruchu drogowego, wśród  ofiar i poszkodowanych w wypadkach są również piesi, rowerzyści i motocykliści. Dotychczas od początku wakacji na drogach województwa łódzkiego śmierć poniosło 4 pieszych (47 rannych), 4 rowerzystów (62 rannych) i 2 użytkowników motocykli (24 rannych).

    Udostępnij