• 1942 ujawnione wykroczenia – to wynik policyjnych działań „NURD”, jakie przeprowadzone zostały wczoraj na drogach naszego województwa. Pabianiccy mundurowi wykonali 144 kontrole.

  W środę, 22 marca, w ramach ogólnopolskich działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” na terenie województwa łódzkiego przeprowadzone zostały całodniowe działania pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

  –  W tym dniu na wielu drogach naszego województwa, policjanci drogówki egzekwowali naruszenia prawa popełniane nie tylko przez niechronionych uczestników, ale bacznie przyglądali się relacji kierujący-pieszy. Pod czujne oko mundurowych trafiły przejścia dla pieszych. Szczególnym nadzorem objęte zostały te miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych właśnie z tą grupą uczestników – mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka z wydziału ruchu drogowego KWP w Łodzi.

  Funkcjonariusze pabianickiej drogówki ujawnili 179 wykroczeń. 30 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. 63 wykroczeń dopuścili się piesi, którzy w większości przypadków nie przechodzili przez jezdnię w miejscach dozwolonych.

  Funkcjonariusze interweniowali również w stosunku do rowerzystów, którzy byli sprawcami 73 wykroczeń. Cykliści najczęściej nie stosowali się do przepisów dotyczących zakazu jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Ponadto policjanci ujawnili 45 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i 2 przez kierujących wobec rowerzystów – informuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

  W sumie mundurowi z województwa łódzkiego ujawnili 1942 wykroczenia, w tym 669 popełnionych przez pieszych i rowerzystów, 224 wykroczenia popełnione przez kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i 746 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

  Udostępnij