• Starsza sierżant Marta Bączyk z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach ścięła włosy, żeby oddać je kobietom po chemioterapii. To wspaniały gest!

  Policjantka służy w pabianickiej komendzie jako profilaktyk społeczny. Jej głównym zadaniem jest propagowanie zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim prowadzenie działań profilaktycznych wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

  Starsza sierżant Marta Bączyk chętnie angażuje się w różne działania, które często mają wymiar bardzo osobisty.

  – Parę lat temu skorzystała z pomocy Fundacji Rak’n’Roll, kiedy choroba nowotworowa dotknęła bliskiego członka jej rodziny. Od tej pory zapuszcza włosy, by móc je ściąć i przekazać innym potrzebującym. Dwa lata temu po raz pierwszy przystąpiła do akcji „Daj Włos!” – mówi jej koleżanka sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka naszej policji.

  4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Policjantka Marta Bączyk nie odmówiła pomocy i tym razem. Pomoc polega na… przekazaniu swych włosów o długości co najmniej 35 centymetrów, które zostaną wykorzystane do utkania peruki. By przyłączyć się do akcji, wystarczy wybrać się do salonu fryzjerskiego, który oferuje pomoc w przesłaniu ich do Fundacji. Cel jest jeden – pomoc kobietom, które je utraciły w wyniku leczenia onkologicznego. Dobrze dobrana peruka sprawia, że mogą poczuć się lepiej i odzyskać siłę w przechodzeniu przez raka.

  – Policjanci chronią i pomagają. Nie zawsze, by to robić, muszą narażać życie. Czasem wystarczy prosty gest. Jak ten, którego dokonała Marta. Jesteśmy z niej bardzo dumni – powiedziała rzeczniczka.

  Udostępnij