• News will be here
 • Od 16 kwietnia e-hulajnogi Lime wrócą do naszego miasta. Firma przygotowała dla mieszkańców specjalny kod rabatowy.

  E-hulajnogi Lime szybko zyskały wiernych użytkowników wśród mieszkańców Pabianic. Wierzymy, że w kolejnym sezonie jeszcze bardziej powiększymy naszą społeczność entuzjastów mikromobilności. Poczyniliśmy znaczne inwestycje we flotę oraz oprogramowanie tak, aby przede wszystkim zapewnić użytkownikom Lime bezpieczeństwo, a także komfort jazdy naszymi e-hulajnogami – komentuje Damian Kupczak, senior operations manager w Lime. 

  Obecnie firma ma ponad 23.000 pojazdów w kraju. Sezon 2024 to szósty rok działalności Lime w Polsce. Z okazji powrotu firma przygotowała dla mieszkańców Pabianic specjalny kod rabatowy LIME2024PL na 10-minutowy darmowy przejazd – ważny do końca kwietnia 2024 roku.

  Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą, wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

  5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, a w innych przypadkach – chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

  W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem telefonu: 32 224 71 22. Więcej informacji także na stronie internetowej: li.me

  Misją Lime jest budowanie przyszłości, w której transport jest wspólny, przystępny cenowo i wolny od emisji CO2. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej 10 km.

  foto: Lime

  Udostępnij