• News will be here
  • Policja kolejny raz odnotowuje przypadki oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Zachowajmy szczególną czujność i ostrożność, bo przestępcy tylko czekają na nasz błąd!

    W ostatnim czasie do mundurowych docierają informacje o zwiększonej aktywności oszustów, którzy za pomocą skrzynek mailowych podszywają się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Przestępcy masowo rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP informujące o rzekomym „zajęciu komputera” przez służby, w związku z m.in. wykrytą pornografią dziecięcą.

    Nie odpowiadajmy na tego typu wiadomości oraz nie przekazujmy osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej.

    Jeśli otrzymaliśmy tego typu wiadomość, to jest to z całą pewnością próba oszustwa. Zachowajmy wzmożoną czujność i ostrożność!

    Udostępnij