• Dziś od 10.00 do 13.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana trwały Akademickie Targi, w trakcie których młodzi pabianiczanie mogli zapoznać się z ofertami poszczególnych szkół i ścieżek kariery.

  W hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym zgromadzili się dziś m.in. przedstawiciele naszej policji i straży pożarnej, Powiatowego Urzędu Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Pabianicach, mBanku, Menadżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie, Aresztu Śledczego i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łodzi, Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach czy Szkoły Policealnej Awangarda.

  Dzisiejsze targi otworzyła wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska: – Droga młodzieży, bardzo cieszymy się, że na tych ósmych już targach możemy, dzięki uprzejmości pana dyrektora II Liceum, przyczynić się do tego, żebyście mogli zobaczyć, co chcecie w życiu robić. Te oferty są przygotowane, żebyście zobaczyli, w czym chcecie się realizować, by wiedzieć w przyszłości, jaki zawód chcecie wykonywać. Bo myślę, że najważniejsze to pracować tam, gdzie się chce i robić to, co się kocha. I tego wam z całego serca życzę.

  Materiały promujące uczelnie wyższe znajdowały się nie tylko na stoiskach, ulotkach i banerach, ale wyświetlane były również na zamieszczonym w hali ekranie. W ofercie znajdowały się kierunki kształcenia z zakresu nauk społecznych, ścisłych, humanistycznych, a także wojskowych.

  Zainteresowana młodzież miała możliwość rozmowy z przedstawicielami poszczególnych szkół oraz pobierania i zapoznawania się z materiałami promocyjnymi. Jak im się podobało na targach?

  Są fajnie zorganizowane, podoba nam się. Wszyscy na stoiskach zachęcają do swoich szkół – powiedziały nam Paulina, Maja i Dominika z klasy maturalnej w „Elektryku”. – Najbardziej zaciekawiła nas kosmetologia, pan bardzo ciekawie opowiada, a pomysł z darmowym skorzystaniem z zabiegów na twarz jest świetny.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta Jacek Wróblewski.

  foto: red.

  Udostępnij