• W internecie pojawiają się informacje o bonach lekowych lub kartach podarunkowych dla pacjentów do aptek, które rzekomo wydaje NFZ. To oszustwo oraz próba wyłudzenia danych i pieniędzy!

    W internecie, w tym w mediach społecznościowych, pojawiają się informacje, że aby otrzymać kartę od NFZ o wartości np. 2 tys. zł, wystarczy opłacić kilka euro podatku i potwierdzić swoje dane w ankiecie. Instytucja ostrzega: to oszustwo i próba wyłudzenia danych i pieniędzy!

    Narodowy Fundusz Zdrowia nie wydaje żadnych kart podarunkowych, bonów i innych bonifikat na leki do aptek. Nie klikaj w linki, który pojawiają się przy informacjach o rzekomych bonach z NFZ. Możesz stracić dane i pieniądze!

    Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z NFZ przez bezpłatną i całodobową infolinię pod numerem 800 190 590 lub powiadom najbliższą jednostkę policji.

    Pamiętaj, że wiarygodne i prawdziwe informacje na temat świadczeń medycznych, w tym dostępu do leków refundowanych, znajdziesz na oficjalnych stronach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz na infolinii.

    Udostępnij